Nykyiset hallopedit

Yhteystiedot

Kaikki yliopistomme hallopedit tavoitat lähettämällä sähköpostia osoitteeseen kopo-halloped (at) listmail.tut.fi.

Konsistorin hallopedit tavoittaa osoitteesta konsistori-halloped (at) listmail.tut.fi

Koulutusneuvoston hallopedit tavoittaa osoitteesta on-halloped (at) listmail.tut.fi

Tiedekuntaneuvostojen sekä kaikki muut saman tiedekunnan hallopedit tavoittaa seuraavista osoitteista:

Teknisten tieteiden tiedekunta:  tti-halloped (at) listmail.tut.fi

Teknis-luonnontieteellinen tiedekunta: ltt-halloped (at) listmail.tut.fi

Tieto- ja sähkötekniikan tiedekunta: tst-halloped (at) listmail.tut.fi

Talouden ja rakentamisen tiedekunta: trt-halloped (at) listmail.tut.fi

Kaikki jatko-opiskelijat tohtoriohjelmien suunnitteluryhmissä tavoitat osoitteesta jatko-halloped (at) listmail.tut.fi

Istuvat hallopedit yliopiston toimielimissä

Toimielinten nykyinen kausi kestää vuoden 2017 loppuun asti. Syksyllä 2017 järjestetään haku kaikkiin uuden yliopiston toimielimiin.

Konsistori

Tuomas Hirvonen TU, varalla Juha Köykkä S
Maria Kultanen B, varalla Anna Kuusala TL
Nelli Putkonen Y, varalla Lassi Mäkinen TU

Koulutusneuvosto

Niko Vuorinen TI, varalla Verna Hahtola A
Tero Holopainen AU, varalla Veli-Matti Korpelainen TI
Stiina Kinnunen M, varalla Antti Peltotalo S

Jatkokoulutusneuvosto

Minna Niittymäki, varalla Johanna Kirjavainen
Petri Annila, varalla Sami Nummela

Oikaisulautakunta

Tuomas Hirvonen TU, varalla Marko Hakkarainen TI
Lauri Vuorinen TU, varalla Paxton Juuti TL

Perustutkinto-ohjelmien suunnitteluryhmät

Arkkitehtuuri

Eetu Lehmusvaara, varalla Heini Järventausta, A
Aura Kangasniemi, varalla Mari-Sohvi Miettinen, A

Biotekniikan koulutusohjelman johtoryhmä (TTY & TaY)

Sanna Kallio, varalla Hanna Hassinen, B

Tekniikka ja luonnontieteet

Amanda Vonk, varalla Sanna Kallio, B
Kaisa Järvinen, varalla Nelli Putkonen, Y
Antti Laitinen, varalla Kari Pihlajasalo, TL
Jani Patrakka, varalla Anna Kuusala, TL-opettaja

Rakennustekniikka

Cecile Simon-Bellamy, varalla Eetu Mustonen, R
Janina Leppäkorpi, varalla Kasperi Pirttikoski, R

Teknis-taloudellinen (sis. Pori)

Tuomas Suomi, varalla Ilari Leinonen, TU
Milla Väänänen, varalla Teemu Kontro, TJ
Anna Itkonen, varalla Tuomas Hongell, Pori

Tekniset tieteet

Henri Määttä, varalla Liisa Ojaniittu, M
Tatu Könkö, varalla Henri Tervo, K
Teemu Laine, varalla Jani Sulunsilta, AU

Tieto- ja sähkötekniikka

Henna Gaubusseau, varalla Mikko Kauhanen, TI
Mervi Mahlamäki, Atte Piispanen, S

International Degree Programme in Science and Engineering

Ariane Raschke TL, varalla Lishan Wu TU
Syed Mahmud S, varalla Yarir Rathore S

Tohtoriohjelmien suunnitteluryhmät

Luonnontieteet

Anna Pääkkönen, varalla Fanni Mylläri

Rakennettu ympäristö ja teknis-taloudellinen

Petri Annila, varalla Iida Kalakoski
Lauri Vuorinen

Tekniset tieteet

Henna Niemelä-Anttonen

Tieto- ja sähkötekniikka

Minna Niittymäki
Sakari Lahti

Tiedekuntaneuvostot

Teknisten tieteiden tiedekunta

Mikko Haikonen K, varalla Leena Jarkko K
Stiina Kinnunen M, varalla Tatu Könkö K
Katri Ekholm M, varalla Henri Määttä M
Tero Holopainen AU, varalla Klaus Telenius AU

Teknis-luonnontieteiden tiedekunta

Anna Kuusala TL, varalla Aino Korolainen Y
Arno Pammo B, varalla Amanda Vonk B
Essi Nousiainen Y, varalla Nelli Putkonen Y
Jani Patrakka TL, varalla Varpu Orasuo Y

Talouden ja rakentamisen tiedekunta

Ville Tyrväinen TJ, varalla Valtteri Taimela TJ
Tuomas Hirvonen TU, varalla Milla Väänänen TJ
Lauri Sahramaa R, varalla Henri Mäntysaari TJ
Aura Kangasniemi A, varalla Verna Hahtola A

Tieto- ja sähkötekniikan tiedekunta

Niko Vuorinen,varalla Masi Kajander, TI
Marko Hakkarainen, varalla Tiina Mikkonen, TI
Atte Piispanen, varalla Meri Turunen, S
Juha Köykkä, varalla Mervi Mahlamäki, S

Biolääketieteen tekniikan pilottitiedekuntaneuvosto (TUT-BMT)

Tero Holopainen, varalla Tomi Ryynänen
Sanna Kallio, varalla Eetu Siitama
Olli Koskela, varalla Jouko Leväsluoto

Laboratorioiden opetuksen kehittämisryhmät

Automaatio ja hydrauliikka

Tuulia Kusmin K
Jani Sulunsilta AU

Automaatio ja hydrauliikka, kv-opiskelijat

Shakera Jahan

Fysiikka

Ariane Raschke, varalla Niko Gullstén

Kemia ja biotekniikka

Tiia Virtanen TL
Elviira Kärkkäinen B
Kaisa Järvinen Y
Essi Nousiainen Y

Kielikeskus

Terhi Kontkanen TJ, varalla Ariane Raschke TL
Aura Rapatti TJ

Kone- ja tuotantotekniikka

Leena Jarkko K
Tero Holopainen AU

Matematiikka

Tuuli Miinalainen, varalla Kari Pihlajasalo, TL

Materiaalioppi

Paavo Peltola, varalla Stiina Kinnunen, M

Pori

Maria Yli-Huhtala, varalla Tuomas Hongell

Signaalinkäsittely

Reima Hyvönen, varalla Mikko Kauhanen, S

Sähköenergiatekniikka

Petri Seppä, varalla Mervi Mahlamäki, S

Tuotantotalous ja tietojohtaminen

Juha-Matti Väisänen, varalla Ilmari Alenius, TU
Valtteri Taimela, Henri Mäntysaari, TJ

Tietoliikennetekniikka ja elektroniikka

Juha Köykkä, S

Tietotekniikka

Aleksi Ranki, varalla Tiina Mikkonen, TI