Nykyiset hallopedit

Yhteystiedot

Kaikki yliopistomme hallopedit tavoitat lähettämällä sähköpostia osoitteeseen kopo-halloped (at) listmail.tut.fi.

Konsistorin hallopedit tavoittaa osoitteesta konsistori-halloped (at) listmail.tut.fi

Koulutusneuvoston hallopedit tavoittaa osoitteesta on-halloped (at) listmail.tut.fi

Tiedekuntaneuvostojen sekä kaikki muut saman tiedekunnan hallopedit tavoittaa seuraavista osoitteista:

Teknisten tieteiden tiedekunta:  tti-halloped (at) listmail.tut.fi

Teknis-luonnontieteellinen tiedekunta: ltt-halloped (at) listmail.tut.fi

Tieto- ja sähkötekniikan tiedekunta: tst-halloped (at) listmail.tut.fi

Talouden ja rakentamisen tiedekunta: trt-halloped (at) listmail.tut.fi

Kaikki jatko-opiskelijat tohtoriohjelmien suunnitteluryhmissä tavoitat osoitteesta jatko-halloped (at) listmail.tut.fi

Istuvat hallopedit yliopiston toimielimissä syksyllä 2017

Toimielinten nykyinen kausi kestää vuoden 2018 loppuun asti. Syksyllä 2018 järjestetään haku kaikkiin uuden yliopiston toimielimiin.

Konsistori

Tuomas Hirvonen TU, varalla Juha Köykkä S
Maria Kultanen B, varalla Jani Sillanpää R
Nelli Putkonen Y, varalla Lassi Mäkinen TU

Koulutusneuvosto

Verna Hahtola A, varalla Henri Määttä M
Tero Holopainen AU, varalla Veli-Matti Korpelainen TI
Stiina Kinnunen M, varalla Antti Peltotalo S

Jatkokoulutusneuvosto

Minna Niittymäki, varalla Johanna Kirjavainen
Petri Annila, varalla Sami Nummela

Oikaisulautakunta

Tuomas Hirvonen TU, varalla Jari Leppänen AU
Lauri Vuorinen TU, varalla Paxton Juuti TL

Perustutkinto-ohjelmien suunnitteluryhmät

Arkkitehtuuri

Eetu Lehmusvaara, varalla Heini Järventausta, A
Aura Kangasniemi, varalla Mari-Sohvi Miettinen, A

Biotekniikan koulutusohjelman johtoryhmä (TTY & TaY)

Sanna Kallio, varalla Hanna Hassinen, B

Tekniikka ja luonnontieteet

Sanna Kallio, varalla Paula Sajaniemi, B
Kaisa Järvinen, varalla Nelli Putkonen, Y
Kari Pihlajasalo, varalla Joonas Pekkonen, TL
Jani Patrakka, varalla Joonas Salo, TL-opettaja

Rakennustekniikka

Cecile Simon-Bellamy, varalla Eetu Mustonen, R
Janina Leppäkorpi, varalla Kasperi Pirttikoski, R

Teknis-taloudellinen (sis. Pori)

Tuomas Suomi, varalla Ilari Leinonen, TU
Milla Väänänen, varalla Teemu Kontro, TJ
Porin edustajat puuttuvat tällä hetkellä.

Tekniset tieteet

Henri Määttä, varalla Liisa Ojaniittu, M
Teemu Laine, varalla Jani Sulunsilta, AU
Konetekniikan edustajat valmistuivat, joten heidän tilalleen haetaan uusia edustajia

Tieto- ja sähkötekniikka

Mikko Kauhanen, varaedustajan rekry on kesken, TI
Mervi Mahlamäki, Atte Piispanen, S

International Degree Programme in Science and Engineering

Ariane Raschke TL, varalla Bomi Koo BSE
Tuomas Tinus BSE, varalla Ankur Dahama BSE

Tohtoriohjelmien suunnitteluryhmät

Luonnontieteet

Anna Pääkkönen, varalla Fanni Mylläri

Rakennettu ympäristö ja teknis-taloudellinen

Petri Annila, varalla Iida Kalakoski
Lauri Vuorinen, varalla Johanna Kirjavainen

Tekniset tieteet

Henna Niemelä-Anttonen, varaedustajaa haetaan

Tieto- ja sähkötekniikka

Minna Niittymäki, varaedustajaa haetaan
Tietotekniikan edustajia haetaan

BioMediTech

Kai Kordelin, varaedustajaa haetaan

Tiedekuntaneuvostot

Teknisten tieteiden tiedekunta

Mikko Haikonen K, varalla Leena Jarkko K
Stiina Kinnunen M, varaedustajaa haetaan (K tai M)
Henri Määttä M, varalla Ilkka Pääkkönen M
Tero Holopainen AU, varalla Klaus Telenius AU

Teknis-luonnontieteiden tiedekunta

Arno Pammo B, varalla Paula Sajaniemi B
Petra Oksa Y, varalla Nelli Putkonen Y
Varpu Orasuo Y, varalla Kaisa Järvinen Y
Jani Patrakka TL, Joonas Pekkonen TL

Talouden ja rakentamisen tiedekunta

Ville Tyrväinen TJ, varalla Milla Väänänen TJ
Tuomas Hirvonen TU, varalla Juha-Matti Väisänen TU
Lauri Sahramaa R, varalla Henri Mäntysaari TJ
Aura Kangasniemi A, varalla Verna Hahtola A

Tieto- ja sähkötekniikan tiedekunta

Masi Kajander, varalla Mikko Kauhanen, TI
Tiina Mikkonen, varalla Janne Aare, TI
Atte Piispanen, varalla Meri Turunen, S
Juha Köykkä, varalla Mervi Mahlamäki, S

Biolääketieteen tekniikan pilottitiedekuntaneuvosto (TUT-BMT)

Tero Holopainen, varalla Tomi Ryynänen
Sanna Kallio, varalla Eetu Siitama
Olli Koskela, varalla Jouko Leväsluoto

Laboratorioiden opetuksen kehittämisryhmät

Automaatio ja hydrauliikka

Tuulia Kusmin K
Jani Sulunsilta AU

Automaatio ja hydrauliikka, kv-opiskelijat

edustajia haetaan

Materiaalitekniikka, kv-opiskelijat

edustajia haetaan

Fysiikka

Ariane Raschke, varalla Niko Gullstén

Kemia ja biotekniikka

Kaisa Järvinen Y
kemian,  energia- ja biojalostustekniikan ja biotekniikan (bioengineering) opiskelijoita haetaan

Kielikeskus

Terhi Kontkanen TJ, varalla Ariane Raschke TL
Aura Rapatti TJ, varaedustajaa haetaan

Kone- ja tuotantotekniikka

Leena Jarkko K
Tero Holopainen AU

Matematiikka

Kari Pihlajasalo, TL, varaedustajaa haetaan

Materiaalioppi

Paavo Peltola, varalla Stiina Kinnunen, M

Pori

Maria Yli-Huhtala, varaedustajaa haetaan

Signaalinkäsittely

Reima Hyvönen, varalla Mikko Kauhanen, S

Sähköenergiatekniikka

Petri Seppä, varalla Mervi Mahlamäki, S

Tuotantotalous ja tietojohtaminen

Juha-Matti Väisänen, varalla Ilmari Alenius, TU
Henri Mäntysaari TJ, varaedustajaa haetaan

Tietoliikennetekniikka ja elektroniikka

Juha Köykkä S, varaedustajaa haetaan

Tietotekniikka

Tiina Mikkonen, varaedustajaa haetaan