Nykyiset hallopedit

Istuvat hallopedit yliopiston toimielimissä keväällä 2018

Toimielinten nykyinen kausi kestää vuoden 2018 loppuun asti. Syksyllä 2018 järjestetään haku kaikkiin uuden yliopiston toimielimiin.

Konsistori

Juha Köykkä S, varalla Jani Patrakka TL
Jani Sillanpää R, varalla Tiina Mikkonen TI
Nelli Putkonen Y, varalla Lassi Mäkinen TU

Koulutusneuvosto

Verna Hahtola A, varalla Henri Määttä M
Tero Holopainen AU, varalla Veli-Matti Korpelainen TI
Antti Peltotalo S, varalla Petra Oksa Y

Jatkokoulutusneuvosto

Minna Niittymäki, varalla Johanna Kirjavainen
Sami Nummela, varalla Juha Tiihonen

Oikaisulautakunta

Jari Leppänen AU, varalla Jukka Koivisto TJ
Lauri Vuorinen TU, varalla Paxton Juuti TL

Tiedekuntaneuvostot

Teknisten tieteiden tiedekunta

Aino Korolainen K, varalla Noora Leikari K
Klaus Telenius AU, varalla Mikko Koivula M
Henri Määttä M, varalla Ilkka Pääkkönen M
Tero Holopainen AU, varalla Tuulia Kusmin K

Teknis-luonnontieteiden tiedekunta

Arno Pammo B, varalla Paula Sajaniemi B
Petra Oksa Y, varalla Nelli Putkonen Y
Varpu Orasuo Y, varalla Kaisa Järvinen Y
Jani Patrakka TL, Joonas Pekkonen TL

Talouden ja rakentamisen tiedekunta

Ville Tyrväinen TJ, varalla Milla Väänänen TJ
Juha-Matti Väisänen TU, varalla Antti Nokelainen TU
Lauri Sahramaa R, varalla Sohvi Hyvärinen R
Aura Kangasniemi A, varalla Verna Hahtola A

Tieto- ja sähkötekniikan tiedekunta

Masi Kajander, varalla Mikko Kauhanen, TI
Tiina Mikkonen, varalla Janne Aare, TI
Atte Piispanen, varalla Meri Turunen, S
Juha Köykkä, varalla Mervi Mahlamäki, S

Biolääketieteen tekniikan pilottitiedekuntaneuvosto (TUT-BMT)

Tero Holopainen, varalla Tomi Ryynänen
Sanna Kallio, varalla Eetu Siitama
Olli Koskela, varalla Jouko Leväsluoto

Perustutkinto-ohjelmien suunnitteluryhmät

Arkkitehtuuri

Maria Järvelin, varalla Laura Kömi, A
Mari-Sohvi Miettinen, varalla Ulla Viitikko, A

Biotekniikan koulutusohjelman johtoryhmä (TTY & TaY)

Sanna Kallio, varalla Hanna Hassinen, B

Biolääketieteen tekniikka (BioMediTech)

Matias Jokinen, varaedustajaa kaivataan

Tekniikka ja luonnontieteet

Sanna Kallio, varalla Paula Sajaniemi, B
Kaisa Järvinen, varalla Nelli Putkonen, Y
Kari Pihlajasalo, varalla Joonas Pekkonen, TL
Jani Patrakka, varalla Joonas Salo, TL-opettaja

Rakennustekniikka

Elina Laine, Salla Saukkoriipi
Kasperi Pirttikoski, Tanel Tiainen

Teknis-taloudellinen (sis. Pori)

Ilari Leinonen, varalla Jaakko Karppinen, TU
Milla Väänänen, varalla Samuli Määttä, TJ
Porin edustajat puuttuvat tällä hetkellä.

Tekniset tieteet

Henri Määttä, varalla Liisa Ojaniittu, M
Jani Sulunsilta, varaedustajaa kaivataan AU
Janna Peuranen, varalla Juulia Vehkalahti, K

Tieto- ja sähkötekniikka

Mikko Kauhanen, varalla Olli Eloranta, TI
Mervi Mahlamäki, varalla Atte Piispanen, S

International Degree Programme in Science and Engineering

Ariane Raschke TL, varalla Bomi Koo BSE
Tuomas Tinus BSE, varalla Ankur Dahama BSE

Tohtoriohjelmien suunnitteluryhmät

Luonnontieteet

Anna Pääkkönen, varalla Laura Salo

Rakennettu ympäristö

Petri Annila, varalla Iida Kalakoski

Teknis-taloudellinen

Lauri Vuorinen, varalla Johanna Kirjavainen

Tekniset tieteet

Henna Niemelä-Anttonen, varaedustajaa haetaan

Tieto- ja sähkötekniikka

Minna Niittymäki, varaedustajaa haetaan
Tietotekniikan edustajia haetaan

BioMediTech

Kai Kordelin, varaedustajaa haetaan

Laboratorioiden opetuksen kehittämisryhmät

Ryhmien rekrytointi hoidetaan jatkossa kiltojen kautta.

Arkkitehtuurin perusteet, Rakennussuunnittelu ja Asuntosuunnittelu

Jesse Kitinoja A
Aino Horn A

Yhdyskuntasuunnittelu

Laura Kömi A
Essi Nisonen A

Korjausrakentaminen, Rakennusperinnön hoito (Arkkitehtuurin historia)

Mari-Sohvi Miettinen A
Janita Laakkonen A

Automaatio ja hydrauliikka

Tuulia Kusmin K
Jani Sulunsilta AU

Automaatio ja hydrauliikka, kv-opiskelijat

edustajia haetaan

Materiaalitekniikka, kv-opiskelijat

edustajia haetaan

Fysiikka

Ariane Raschke, varalla Niko Gullstén

Kemia ja biotekniikka

Paula Sajaniemi B
Niklas Nest Y
Meri Suksi Y
Kaisa Järvinen Y
Noora Nyberg H
Ryhmän rekrytointi hoidetaan kiltojen kautta.

Kone- ja tuotantotekniikka

Terhi Solin K
Juulia Vehkalahti K
Tero Holopainen AU

Matematiikka

Kari Pihlajasalo, Inka Ruoste TL

Materiaalioppi

Paavo Peltola, varalla Mikko Koivula, M

Pori

Maria Yli-Huhtala, varaedustajaa haetaan

Tuotantotalous ja tietojohtaminen

Juha-Matti Väisänen, varalla Ilmari Alenius, TU
Janna Kähärä, varalla Susanna Lehtonen TJ

Tampere3-opetussuunnitelmatyöryhmät

Smart Society

Juho Ojares

SOTE

Erika Nojonen

ICT

Tiina Mikkonen

Kasvatus ja opetus

Riina Ulkuniemi

Kieli- ja viestintäopinnot

Edustajaa haetaan.

Konetekniikka

Sari Lappalainen

Sähkötekniikka

Juha Köykkä

Energia-, kemian- ja prosessitekniikka

Niko Salonen

Matemaattiset tieteet ja luonnontieteet, teknis-luonnontieteellinen ala

Joonas Salo

Talous ja johtaminen

Elina Ala-Mäyry


Yhteystiedot ja naamaläystäkkeet

Kaikki yliopistomme hallopedit tavoitat lähettämällä sähköpostia osoitteeseen kopo-halloped (at) listmail.tut.fi.

Konsistorin hallopedit tavoittaa osoitteesta konsistori-halloped (at) listmail.tut.fi
Koulutusneuvoston hallopedit tavoittaa osoitteesta on-halloped (at) listmail.tut.fi

Tiedekuntaneuvostojen sekä kaikki muut saman tiedekunnan hallopedit tavoittaa seuraavista osoitteista:
Teknisten tieteiden tiedekunta:  tti-halloped (at) listmail.tut.fi
Teknis-luonnontieteellinen tiedekunta: ltt-halloped (at) listmail.tut.fi
Tieto- ja sähkötekniikan tiedekunta: tst-halloped (at) listmail.tut.fi
Talouden ja rakentamisen tiedekunta: trt-halloped (at) listmail.tut.fi

Kaikki jatko-opiskelijat tohtoriohjelmien suunnitteluryhmissä tavoitat osoitteesta jatko-halloped (at) listmail.tut.fi

Hallopedien naamaläystäkkeet

Konsistori, koulutusneuvosto, jatkokoulutusneuvosto, oikaisulautakunta
Konsistori, koulutusneuvosto, jatkokoulutusneuvosto, oikaisulautakunta

Autek, KoRK, MIK
Autek, KoRK, MIK

Bioner, YKI
Bioner, YKI

Hiukkanen
Hiukkanen

Indecs, Man@ger
Indecs, Man@ger

Skilta, TiTe
Skilta, TiTe

TARAKI, TamArk
TARAKI, TamArk